({0}) shopping_cart
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

LIQUI MOLY FORMULA 1'DE!

Şubat 27, 2019

ŞUBAT 2019 - LIQUI MOLY 2019 mali yılında sponsorluk ve reklam faaliyetlerine özel bir sayfa açıyor: Alman motor yağları ve katkı maddeleri uzmanı, MotoGP, dünya hentbol şampiyonası ve buz hokeyi dünya şampiyonasının ardından Formula 1'e de giriyor.  Şirket, on bir yarışta da yarış pistinde reklam veren birkaç seçkin markadan biri olarak. LIQUI MOLY Yönetici Ortağı Ernst Prost, “Bu katılımla birlikte, her yıl dünyanın dört bir yanındaki televizyonda bu gösteriyi izleyen 1 milyardan fazla izleyiciden bazılarının LIQUI MOLY'ye daha yakından bakmalarının ve ürünlerimizi satın almalarının gerçekleşebileceğini umuyoruz” dedi.

IQUI MOLY'nin ilk kez 31 Mart'ta Bahreyn Grand Prix'te görücüye çıkacağını belirten Ernst Prost, “Formula 1 ve LIQUI MOLY için harika bir yarış olacak, sonuçta her ikisi de mutlak birinci sınıf performans sergilemeye odaklı” diyor.

Bahreyn Grand Prix'den sonra, kalan yarışların yarısında LIQUI MOLY logosu görünecek. Kampanya şirkete birkaç milyona mal olacak. Bu noktada Prost şunları söylüyor: “Dünyanın her köşesinden milyonlarca kişiye ulaşmak istiyorsanız, küresel düşünmeniz ve büyük yatırımlar yapmanız gerekiyor. Formula 1’de reklamın amacı, marka profilimizi yükseltmektir. Yağlar ve katkı maddeleri işlerini görünmez bir şekilde yapar, motorun derinliklerine gizlenir. Şoförlerin günlük olarak gördükleri ve heyecanlandıkları ürünler değiller. Bu yüzden marka görünürlüğü LIQUI MOLY için daha önemli.''

SADECE MOTOR YARIŞLARINDA DEĞİL...

Formula 1'e ek olarak, LIQUI MOLY'nin uluslararası aktiviteleri arasında motosiklet dünya şampiyonu MotoGP ve turne araba şampiyonası TCR de yer alıyor. Buna ek olarak, şirketin ulusal, bölgesel ve hatta yerel düzeyde bir dizi katılımı var. LIQUI MOLY'nin Satış Direktörü Günter Hiermaier, “Müşterilerin yaşadıkları yere yani kendi ülkelerine gidiyoruz” diyor.

LIQUI MOLY faaliyetleri motor yarışlarıyla sınırlı değil tabii. Mavi, kırmızı ve beyaz logo bu kış, tüm rekorları kıran dünya hentbol şampiyonasında, buz hokeyi dünya şampiyonasında, Four Hills Turnuvasında, dünya kayak şampiyonasında ve NBA'de Chicago Bulls'la da görüldü. 

ÜÇ ÖNEMLİ FAKTÖR

Pazarlama Müdürü Peter Baumann, bu durumu “Sponsorluk faaliyetlerimizdeki bu çeşitlilik, bizim için yeni hedef kitlelere ve müşterilere hitap etmek demek. Üç faktör her zaman çok önemlidir: Sahadaki seyircilerin sayısı, medyanın varlığı ve kendi marka imajımızla pozitif ilişki kurma potansiyeli” diye açıklıyor.

Ernst Prost ise “Formula 1, MotoGP, dünya hentbol şampiyonası, buz hokeyi dünya şampiyonası... Bütün bunlar yüksek potansiyele sahip organizasyonlar. Şu an için çalıştığımız bu seviyeden daha iyisini elde edemezsin. Bir sponsor olarak, yalnızca uluslararası ve gerçekten küresel etkiye sahip etkinlikler olmak üzere, olağanüstü TV kapsamına sahip mükemmel spor etkinliklerine dahil oluyoruz” diyor.

Sponsorluğuna ek olarak, LIQUI MOLY, klasik reklamcılık yoluyla da atılım halinde. 2018 sonbaharında şirket, 1,6 milyar kişiyle temas sağlayan ilk dünya dijital kampanyasını başlattı. Bu çerçevede Ernst Prost şu tespitlerde bulunuyor:

“Son yıllarda daha çok reklam yapıyoruz çünkü kendimizi daha da tanıtmalıyız - bu da marka profilimizi yükseltmek için daha fazla para yatırmak anlamına geliyor. LIQUI MOLY, 2018'de bir kez daha yeni bir satış rekoru kırdı. Ancak, yüzde iki satış artışı, çok iyi performans gösteren bir şirket için elde edilen başarının büyük bir sonucu değil. 2019'da gerçekten sıçrama yapacağız. Bunun bir kısmı Formula 1'deki görünüşümüz olacak.”