LIQUI MOLY, Ulm'deki üretiminin genişletilmesine 8 milyon Euro yatırım yapıyor

November 27, 2023

 KASIM 2023 -& Ulm  LIQUI MOLY, Ulm'deki genel merkezinde yeni bir   bölüm açıyor: Genel   müdür Günter Hiermaier ve Dr. Uli Weller, katkı   maddesi üretimi için üç   modern dolum tesisi ve ek ofis alanları ile yeni   binayı açtı. Yeni   makineler, maksimum üretim kapasitesini haftada   346.000 kutudan   481.000 adede kadar artırıyor. Genel Müdür, siyaset,   ekonomi, medya ve   iş gücü temsilcilerinin önünde, "Başlangıç çizgisi,   ortak ciro hedefimiz   olan 1 milyar Euro'ya giden yolda bir kilometre   taşıdır" dedi.

 LIQUI MOLY, yeni açılan katkı maddesi üretimine 8 milyon Euro yatırım   yaptı. Bu yatırım  yeni binayı, 3 yeni dolum tesisini ve konveyör   teknolojisi ile paketleme robotlarını kapsamaktadır. Makineler   önümüzdeki yıl içinde tamamen kurulacak ve işletime alınacaktır. Katkı   maddeleri motorların temiz yakıt yakmasına, daha az zararlı madde   emisyonuna ve daha uzun kullanım ömrüne katkıda bulunur. Bunlar   önleyici veya sorun çözücü olarak faydalıdır. LIQUI MOLY, tüm katkı   maddelerini Ulm'de geliştiriyor ve orada üretiyor.

 "Bu yatırımlar Ulm tesisine ve dolayısıyla Made in Germany'ye olan   bağlılığımızdır. Günter Hiermaier, "Daha fazla iş yaratıyoruz ve insanlara   uzun vadeli bir perspektif sunuyoruz", diyor. Makineler elbette çalışanları   etkiler, ancak varsayılandan farklı olarak: Yeni makineler daha az insan   anlamına gelmez, aynı zamanda daha fazla üretim yapıldığı için diğer   alanlarda da istihdam artışı anlamına gelir. Ve çalışma koşulları daha da   iyileştiriliyor. "LIQUI MOLY modern bir işveren. İnsanların bizimle   kendilerini iyi hissetmeleri gerekiyor. Bu bizim kendimize olan iddiamız."   dedi. Bu nedenle iki kata dağıtılmış 400 metrekarelik üretim alanının yanı sıra üçüncü katta en modern ofisler için 200 metrekarelik bir alan oluşturuldu.

İnşaat aşamasında koşullar pek hoş değildi. Mevcut üretim ve idari bina arasındaki üretim binası işletim sırasında inşa edildi. Zor koşullar altında, iş hazırlığı ve üretimde çalışanlar operasyonu yüksek devirde sürdürdü. Günter Hiermaier, "Bu nedenle onlara ve tüm proje sorumlularına çok teşekkür ediyorum", diyor. LIQUI MOLY Genel Müdürü, 2018 yılının başından beri LIQUI MOLY'ye bağlı olan Würth Elektronik Genel Müdürü ve Würth Grubu Başkan Yardımcısı Jörg Murawski'ye de teşekkür etti: "Würth, tüm kararlarda bize özgürlük sağladı, bize güvenlik ve ayrıca çok fazla bilgi birikimi verdi. Projenin tüm aşamalarında Würth bize destek oldu ve kazançlı işbirliği ve bize duyduğu güven ile bizi güçlendiriyor."

Şirketin merkezi gibi yeni bina da Ulm'ün Lehr bölgesinde bulunuyor. 1957 yılında şehir merkezinde kurulan şirket, 1978 yılında merkezini Ulm'ün kuzeyine taşıdı. Hızlı ve sürekli büyüme ve bunun sonucunda ortaya çıkan alan ihtiyacı bu karara yol açtı. O zamandan beri burada geliştirmeden üretime ve idareye kadar tüm alanlara ev sahipliği yapıyor.

LIQUI MOLY, Ulm'da bulunan küçük bir şirketten, ürünleri 150 ülkede satılan küresel bir oyuncu haline geldi. Şu anda Ulm'daki şirket merkezinde 408 kişi çalışıyor. Dünya çapında 1093. Günter Hiermaier: "33 yıl önce başladığım, sadece 30 çalışanı olan 'küçük katkı maddesi şirketi' 2022 yılında 800 milyon Euro ciroya ulaşan bir şirket oldu." Yakında 1 milyar olacak. Hedefimiz budur. AB'deki pazarın uzun vadede değişmesi beklense bile, genel müdür muazzam bir büyüme potansiyeli görüyor: "2035'ten sonra da araç filosunun büyük bir kısmı geleneksel olarak çalıştırılacak. Çünkü içten yanmalı motor pazarı paralel olarak büyümeye devam ediyor. Bu genellikle unutuluyor." Danışmanlık şirketi Frost & Sullivan'ın tahminine göre dünya çapında petrol ihtiyacındaki artış daha da belirgin. Şirket, 2018 yılında 15,5 milyon tondan 2040 yılında 22 milyon tona kadar artan bir tüketimi tahmin ediyor. Ardından eğilim artmaya devam ediyor. "Bu hesaplamalar, satılan tüm araçların küresel elektrikli araç satışlarının yüzde 20'sini oluşturacağını varsayarak yapıldı. Bu nedenle katkı maddesi üretimimizi modernize ettik ve kapasiteleri artırdık," diyor Günter Hiermaier.

Katkı maddesi üretiminin genişletilmesi onun için muazzam bir adım. Mevcut makine parkıyla istisnai yıllarda 150 ml'den 1 litreye kadar 18 milyon kutu dolduruldu. Gelecekte yaklaşık 25 milyon adet üretilecek. İki çok eski makine hurdaya çıkarıldı. "Sevgi dolu bakım sayesinde onlarca yıldır hizmet veriyorlar. Ancak gerekli çıkış miktarları artık sağlanamıyordu", diyor Günter Hiermaier. Üç yeni tesis daha güçlü ve daha az bakım gerektiriyor; bu da büyümeye devam etmek için gereken donanım.

Yorumunuzu Bırakın
Yorumlar
12/8/2023 10:15 PM
Opel

Opel astra j 1.4 turbo motor aracım için dexron6 sanzimam yağı bekliyoruz liqui molyden birde lütfen biraz daha uygun fiyat